SSS

Sık Sorulan Sorular

Habersoft ile ilgili bugüne kadar karşılaştığımız veya sorulabileceğini düşündüğümüz tüm konuları cevapları ile birlikte aşağıda bulabilirsiniz. Eğer cevabını aradığınız şeyi burada bulamazsanız iletişim sayfamızdaki form üzerinden bize sorularınızı iletebilirsiniz.Genel
Habersoft tamamen firmamız tarafından geliştirilmiştir. Dünyada en geniş pazar payına sahip ve birçok kategoride önde olan Linux-Apache-PHP-MySQL dörtlüsü kullanılarak oluşturulmuştur.
Tüm yazılım kaynakları firmamıza ait olduğu için geliştirilmesinin önünde hiçbir engel bulunmamaktadır.
Bugün piyasada bulunan alternatiflerimizden daha üstün olduğumuzu düşündüğümüz ana başlıkları şu şekilde özetleyebiliriz;
- Özgün bir yazılım olması
- Rakiplerinden çok üstün bir yönetim paneline sahip olması
- Mobil site ve uygulamalar konusunda komple çözüm sunması
- Sosyal medya kolaylıklarına sahip olması
- Hazır ve hızlı içerikler (haber, galeri) sunması
İçerik anlamında siteyi tamamen kendiniz yönetebiliyorsunuz. Site başlığından seo ayarlarına tüm teknik bilgileri de kendiniz değiştirebilirsiniz.

Web sitesi
Evet web siteniz, mobil siteniz ve mobil uygulamalarınızda tüm reklamları kendiniz yönetebiliyorsunuz. Reklamları resim, flash ve script kodu olarak ekleyebilir, başlangıç ve bitiş tarihlerini kendiniz seçebilirsiniz
Teknik destek mail/ticket sistemi, uzaktan bağlantı ve gerektiğinde telefon ile sağlanmaktadır.
Her türlü soru ve sorunlarda sınırsız teknik destek sağlıyoruz.
Standart tema konusunda birçok seçenek sunmaktayız. Bunun dışında sadece sizin kullanabileceğiniz özel temalarda tasarlayabiliriz. İsterseniz kendi tasarımınızı yaparak sitenizde kullanmanızı da sağlayabiliyoruz.
Sizin müdahale etmenize gerek yok, servislerde herhangi bir problem yaşandığında ilgili birim konuya en kısa sürede müdahale eder ve servis dosyalarınızda otomatik güncelleme yapar.
Habersoft a geçiş yapmak isteyenler için mevcut sitenin içeriğinin aktarılması istendiğinde önce genel bir analiz yapılır. Ardından aktarımın yöntemine göre süreç belirlenir ve gerekecekse makul bir ücret talep edilerek bu aktarım sağlanır. Ancak bunun için mevcutta hizmet aldığınız firmadan ftp/panel gibi bazı bilgileri edinmeniz gerektiğini bilmelisiniz.
Reklam alanları mümkün olduğunca standart ölçü ve konumlarda olmak üzere müşteri talepleri ve firmamızın yönlendirmesiyle belirlenmektedir.
Sonradan da istediğiniz konumda reklam alanları tanımlanmasını isteyebilirsiniz

Yönetim paneli
Etiket ekleme ile ilgili birden çok araç bulunmaktadır.
Bunlardan bazıları etiket eklemeye yönelik kolaylıklar sağlayarak çalışmakta bazıları ise daha önce kullanılan etiketlerin metin içerisinde aranması ile otomatik olarak etiket oluşturulması şeklinde çalışmaktadır.
Görüntülenme istatisklerini site, mobil site ve mobil uygulama olarak ayrı ayrı görebilirsiniz

Mobil site ve uygulamalar
Hayır. Mobil site ve uygulamalar tamamen site veritabanına bağlı olarak çalışmaktadır.
Standartlara uygun kodlama ile tüm cihazlarda sorunsuz kullanım sağlanmaktadır. Herhangi bir hata bildirimi durumunda sorun en kısa zamanda çözüme kavuşturulmaktadır.
Tabi ki, mobil sitenizi farklı tema ve renk uygulaması seçenekleri ile kullanabilirsiniz

SEO
Site başlığından açıklamalara, her bölüm için açıklama yazmaktan özelleştirilebilir permalink yapısına kadar birçok SEO opsiyonu sunulmaktadır.
Yapılan SEO testlerinde başarı oranımız %90 üzerindedir. Yazılımsal anlamda en üst düzeyde kodlama ile oluşturulan Habersoft bu anlamda üzerine düşeni büyük oranda yapmaktadır. Ancak SEO konusu sadece yazılımla ilgili değil, içerikle ilgili de olduğu için bu noktada site sahibine de görev düşmektedir.

Sunucu, güvenlik ve yedekleme
Kendi veritabanı dosyanızı yönetim paneli üzerinden bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ayrıca yüklendiğiniz tüm resim v.s. dosyalar için de ftp üzerinden yedekleme yapabilirsiniz.
Habersoft uzun ve çok ciddi uğraşlar sonucunda oluşturulan bir yazılım sistemidir. Bu sebeple sadece kendi sunucularımızda çalışmasını sağlıyoruz

Modüller
Ezan vakitleri
Döviz kurları vealtın fiyatları
Hava durumu
Anket
Facebook beğenenler listesi
Twitter takip et butonu
Tweet akışı
Puan durumu ve fikstür
Tarihte bugün
Günün sözü
Astroloji
Şans oyunları
Rüya tabirleri
Evet, talep edeceğiniz özellikler sistem yapısına uygunluk anlamında analiz edilir. Yapılabilir olduğu düşünüldüğü taktirde ek ücret dahilinde istenilen değişiklik yapılabilir.
Yardımcı modüllerin tamamı size otomatik olarak sunulmakta. Farklı periyotlarda en güvenilir kaynaktan hızlı bir şekilde alınan veriler statik dosyalardan sitenize sunulmaktadır. Dolayısı ile benzer servislerde oluşan veri okuma / geç açılma gibi sorunlarla karşılaşmazsınız.
Ayrıca ilgili modüllerde gerekli ayarları kendi yönetim paneliniz üzerinden yapabilirsiniz.

Satış
Sistem kullanımı için herhangi bir aylık veya yıllık ödeme talep edilmemektedir. Sadece yıllık olarak kullandığınız hosting hizmetinin ücretini ödemeniz yeterli olacaktır.
Hayır, satın alacağınız haber yazılımına bir defaya mahsus ödeme yapılmaktadır.Yazılım için sonraki yıllar herhangi bir ücret talep edilmemektedir.
Talebiniz ve firmamızın iş yoğunluğuna göre 2-15 gün içerisinde siteniz hazır duruma getirilir.